04 kwietnia 2013

Red nails with the newspaper shreds

Chcę Wam dziś pokazać jak w prosty sposób można zrobić sobie efektowne paznokcie na wieczorne wyjścia lub ( dla tych odważniejszych) na co dzień :)


1. Najpierw trzeba pomalować paznokcie na kolor podkładowy i poczekać aż troszkę przeschnie, żeby następny kolor się nie rozmazywał. Może on być dowolny w zależności od upodobań. Ja wybrałam lakier Chanel z kolekcji SS2012, ponieważ baaardzo lubię ten kolor.
2. Następnie białym lakierem (musi dobrze kryć) malujemy serduszka na końcówkach paznokci. Najłatwiej jest nabrać niewielką ilość lakieru na pędzelek i zaczynając od środka pociągnąć go po zewnętrznej stronie paznokcia. Dokładnie to samo należy zróbić w odbiciu lustrzanym:)
... i czekamy aż wyschnie.
3. Przygotowujemy sobie wcześniej małe kawałki czarno-białej gazety, kieliszek, pęsetę i alkohol (może być salicylowy lub po prostu wódka). Moczymy gazetę w alkoholu, ...
... nakładamy ją na paznokcia, ...
... delikatnie dociskamy ( podkreślam delikatnie, żeby gazeta nie została nam na lakierze)... trzymamy ok 15-20 sekund i zdejmujemy.
4. Jeśli podczas odciskania nadruk zostanie Wam poza obszarem serduszka, wystarczy wziąć patyczek kosmetyczny namoczony wodą i usunąć nadmiar tekstu.
5. Ważne jest by na koniec pokryć wszystko bezbarwnym lakierem, w przeciwnym razie nadruk zmyje nam się przy okazji mycia rąk:)

Trzymam kciuki i życzę powodzenia:) nie jest to takie trudne jak się wydaje:)
Pozdrawiam ciepło =)

3 komentarze:

  1. Pazurki REWELACYJNE!!! Gratuluje pomysłu. Może kieeeeedyś uda mi się zrobić podobne...:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wierzę w Twoje umiejętności;) na bank wyjdzie:)

      Usuń