25 kwietnia 2013

Pastel nails

Nadeszła wyczekiwana wiosna, więc czas na pastele:)1. Wybieramy nasze dwa ulubione lakiery i malujemy paznokcie. Trzy w jednym i dwa w drugim kolorze. 
2. Kropki możemy wykonać na mokrym lakierze. Ładnie się wtedy rozpłyną. Trzeba tylko pamiętać,żeby nie były za duże, ponieważ trochę się powiększą.
3. Paski malujemy na delikatnie przeschniętym paznokciu. Najlepiej jest oprzeć dłoń, którą robimy wzorek o coś stabilnego, żeby wyszły proste i delikatnie ją przesuwać.
4. Czas na kokardkę. Wykałaczką stawiamy kropkę mniej więcej pośrodku paznokcia. Następnie malujemy dwa trójkąty po jej bokach i wypełniamy je kolorem.Później wystarczy już tylko wykonać dwa delikatnie przechylone paseczki.
5. Teraz przechodzimy do nieco trudniejszego etapu. Robimy dużą plamkę z lakieru i jedną z jej dolnych granic rozciągamy w kształcie małego trójkąta. Tak, aby wyglądała jak chmurka z wypowiedzią postaci kreskówkowej. Czekamy, aż wyschnie i piszemy co nam się podoba. Napis najlepiej jest wykonać wykałaczką. 
6. Najtrudniejszym zadaniem jest kotek. Należy namalować elipsę i rozciągając jej górne krawędzie zrobić dwa trójkąty, które będą uszami zwierzaka. Na jednym z nich robimy kokardkę opisaną w punkcie 4:) Następnie wykałaczką wykonujemy trzy czarne kropki (oczka i nosek). Później malujemy wąsy i usta.
7. Wszystkie paznokcie pokrywamy utwardzaczem. Delikatnie, żeby nie rozmazać wzorków:)

Powodzenia!!!

1 komentarz: